شما اینجا هستید

اجتماعی » مرمت پل تاریخی کیاشهر باید با کارشناسی دقیق و علمی و اظهار نظر افراد متخصص در این زمینه صورت گیرد

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد خزر به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان به همراه تعدادی از مدیران استانی از پل چوبی کیاشهر بازدید کرد و در نشستی که به منظور احیا و مرمت آن برگزار شده بود حضور یافت.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان با توضیحاتی در خصوص مفهوم عدالت تصریح کرد: عدالت به معنای توازن است و اگر در جامعه ای توازن نباشد جز کاستی و نارسایی نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه یک قدرت متوازن می تواند زمینه ساز اقدامات مبارکی در جامعه باشد گفت: همه مجموعه ها و نهادها باید در کنار یکدیگر و در راستای یک هدف مشخص تلاش نمایند.

رئیس شورای قضایی استان به شهردار کیاشهر دستور داد تا مرمت پل چوبی هرچه زودتر اجرایی شود و افزود: مرمت این سازه چوبی باید با کارشناسی دقیق و علمی و اظهار نظر افراد متخصص در این زمینه صورت گیرد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: در کنار مرمت پل، سازه ها و آلاچیق هایی نیز در جهت زیبایی و تلطیف فضا و متناسب با این مکان ساخته شود و پیشرفت کار نیز باید به رئیس حوزه قضایی کیاشهر گزارش شود.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با اشاره به پیشینه تاریخی بندر کیاشهر اظهار داشت: جلوه گری طبیعت در این منطقه خصوصا استقرار پل چوبی کیاشهر به مساحت ۱ کیلومتر در تالاب بین المللی بوجاق بستری برای جذب گردشگر و اشتغال جوانان منطقه است.

وی با بیان اینکه به لحاظ غفلت ورزی مدیران گذشته پل تاریخی کیاشهر کیفیت خود را از دست داده است گفت: ریاست کل دادگستری استان  پس از بازدید، دستور مرمت و به سازی سریع این پل را صادر کردند.

آقایی در پایان افزود: زیباسازی ساحل بندر کیاشهر باید توسط شهرداری این منطقه به بهترین صورت انجام شده و مسیر قایقرانی آن نیز لایروبی گردد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اقتصاد خزر | آخرین اخبار گیلان