شما اینجا هستید

اجتماعی » محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد خزر به نقل از خبرنگار شانا، سید حجت‌الله علم‌الهدی دوشنبه ( ۳۰بهمن‌ماه) در گردهمایی مدیران و رؤسای امور حقوقی شرکت‌های تابع وزارت نفت با بیان اینکه سابقه برگزاری این گردهمایی به ۱۵ سال پیش باز می‌گردد، گفت: هم‌اندیشی بین مدیران حقوقی صنعت نفت و بیان موضوع‌های مختلف در زمینه چالش‌ها و مشکلات حقوقی به معاونت حقوقی ریاست جمهوری از اهداف برگزاری این گردهمایی است.

وی با تأکید بر اینکه در صنعت نفت به سرعت عمل در امضای قراردادها و سرمایه‌گذاری نیاز داریم، ادامه داد: این مهم بدون حمایت دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی محقق نخواهد شد.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: شرکت ملی نفت ایران در زمینه سهم ۱۴.۵ درصدی خود از فروش و صادرات نفت، همچنین سایر موارد مهم این صنعت حاضر به توضیح و شفاف‌سازی است، اما نباید اجازه دهیم رویکردهای کنترلی دست و پای این صنعت بزرگ را ببندد.

علم‌الهدی با یادآوری اینکه هم‌اکنون بیش از ۲۰ نهاد نظارتی بر عملکرد شرکت ملی نفت ایران نظارت دارند، تصریح کرد: این موضوع جسارت و جرأت مدیران این صنعت را در شرایط سخت تحریمی کاسته است و امروزه بسیاری از تصمیم‌های شجاعانه در صنعت نفت از سوی مدیران از ترس نهادهای نظارتی با تأخیر گرفته شده یا اصلاً گرفته نمی‌شود.

وی ادامه داد: مدیران صنعت نفت در دوران خدمت و حتی سال‌ها پس از بازنشستگی نیز باید پاسخگوی تصمیم‌های گرفته‌شده خود به نهادهای نظارتی باشند.

مدیر امور حقوقی شرکت ملی نفت ایران بیان کرد: مدیران صنایع دفاعی و موشکی ایران با توجه به اینکه تنها به یک نهاد مشخص پاسخگو هستند، می‌توانند با آزادی عمل، جرأت و جسارت تصمیم‌گیری کنند که این یکی از عوامل مؤثر در موفقیت این صنعت است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

اقتصاد خزر | آخرین اخبار گیلان